Menu
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Alabama
Arkansas
Florida
Georgia
Indiana
Kentucky
Mississippi
North Carolina
Texas
Virginia
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
Flag Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Volleyball
Girls' Hockey
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Alabama
Arkansas
Florida
Georgia
Indiana
Kentucky
Mississippi
North Carolina
Texas
Virginia
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
Flag Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Volleyball
Girls' Hockey
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Scoreboard
Sport:
All Sports
Football
Flag Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Volleyball
Girls' Hockey
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Date:
Division:
Every Division
Division I
Division II
Independent Division
Class:
Every Class
Class 1A
Class A-AA
Class 2A
Class 3A
Class 4A
Class 5A
Class 6A
Region:
Every Region
Region 1
Region 2
Region 3
Region 4
Region 5
Region 6
Region 7
Region 8
East & Middle Region
East Region
Middle Region
West Region
Display
7d
« 1d
Friday, April 7, 2023
1d »
7d
SOFTBALL
Text a Friend (SMS)
Unavailable
View on Map
Correction?
LAST UPDATE
Host
6:00 PM
White County
9-19
Soddy Daisy classic
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Mt. Juliet Christian
8-17-1
11
University School of Nashville
0-4
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 1
Host
5:30 PM
University High
1-3
Happy Valley
4-12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 2
Host
7:00 PM
William Blount
1-8
Anderson County
15-14-1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
TBA
Gibbs
38-6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Clifford Kirk Memorial
Clifford Kirk Memorial
5:30 PM
University High
1-3
Happy Valley
4-12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hardin Valley
2-12
8
Powell
19-15
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 3
Host
6:00 PM
Coffee County
27-9
Walker Valley
27-12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 4
Host
1:30 PM
Jo Byrns
12-14
DeKalb County
14-7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Forrest
30-13
7
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
Jo Byrns
12-14
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Brentwood
7-9
0
Lincoln County
30-8
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Todd County Central (KY)
0
Lincoln County
30-8
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Oak Hills (OH)
9
Riverdale
17-25
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 5
Host
Final
White House
4-15
7
Beech
20-15
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Beavercreek (OH)
3
Beech
20-15
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Hazel Green (AL)
0
Green Hill
36-2
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
DeKalb County
14-7
0
Greenbrier
26-7-1
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Independence
9-12
2
Greenbrier
26-7-1
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Portsmouth West (OH)
15
Hendersonville
17-16
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Ripken Experience
Ripken Experience
3:30 PM
Knox Central
14-12
Liberty Creek
5-8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
5:30 PM
Knoxville Halls
14-6-2
Liberty Creek
5-8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Notre Dame
0-5
0
Station Camp
21-14
11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Ripken Experience
Ripken Experience
Final
Weir (WV)
11
Station Camp
21-14
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Ripken Experience
Ripken Experience
Final
Wilson Central
10-13
2
facebook.com
Summertown
35-10
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
facebook.com
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Green Hill
36-2
6
Summertown
35-10
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Karns
24-9-1
10
White House
4-15
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
DIVISION I · REGION 6
Host
11:00 AM
Choctaw Central (MS)
McNairy Central
30-12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Karns
24-9-1
2
Nolensville
23-8
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
4:30 PM
Beavercreek (OH)
Nolensville
23-8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
DIVISION I · REGION 7
Host
2:00 PM
Collinwood
3-5
Adamsville
4-14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Springfield
19-9
6
Clarksville
18-8
11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Haywood
0-1
3
Crockett County
24-10
11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Westview
16-7
4
Dyer County
21-17
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
doubleheader
doubleheader
Final
Westview
16-7
0
Dyer County
21-17
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
doubleheader
doubleheader
Final
Brentwood
7-9
3
Obion County
3-11
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Forrest
30-13
7
Obion County
3-11
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Jackson South Side
7-4
2
Ripley
15-12
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 8
Host
Final
Independence
9-12
7
Collierville
3-3
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
6:00 PM
Todd County Central (KY)
Collierville
3-3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
DIVISION II · EAST REGION
Host
Final
Gibbs
38-6
5
Boyd Buchanan
11-8
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Clifford Kirk Memorial
Clifford Kirk Memorial
DIVISION II · MIDDLE REGION
Host
Final
Friendship Christian
24-9
1
Clarksville Academy
7-10-1
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Wilson Central
10-13
4
Columbia Academy
30-9
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
Hazel Green (AL)
5
Columbia Academy
30-9
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Raptor Classic
Raptor Classic
Final
DCA
19-7
7
Davidson Academy
10-12
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
×